Україна не імпортувала ядерне паливо у квітні

19 червня 2017, 17:58
У квітні 2017 року Україна не імпортувала ядерне паливо

Про це свідчать дані Державної служби статистики, передають Українські новини.

При цьому з початку року, за даними відомства, Україна імпортувала з Росії (компанія ТВЕЛ) ядерного палива на суму $63,831 млн, а також купила у компанії Westinghouse (з виробничих потужностей в Швеції) на $57,627 млн.

Відео дня

Нагадаємо, що Україна планує в 2017 році збільшити поставки ядерного палива виробництва компанії Westinghouse до 6 партій.

У 2016 році Україна збільшила в грошовому обчисленні імпорт свіжих ядерних збірок для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse у 5 разів, з $32,688 млн до $162,028 млн, а у компанії ТВЕЛ знизила на 36,7%, з $610,883 млн до $386,782 млн у порівнянні з імпортом у 2015.

Нагадаємо, що Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом веде попередні переговори з іноземною компанією, яка виявила бажання поставляти ядерні збірки для АЕС України.

Раніше повідомлялося, що Китай готовий брати участь в будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявляв про інтерес з боку Westinghouse і однієї з французьких компаній до будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні.

Також Казахстан підтвердив наміри зайнятися з Україною спільною розробкою уранових родовищ в країні в рамках розширення співпраці у сфері паливного забезпечення українських АЕС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X