Україна не готова до ринку землі, – власник українського цукрового гіганта

12 липня 2018, 18:10

В Україні повинен бути ринок сільськогосподарської землі, але країна ще не готова до його повноцінного запуску.

Про це в інтерв'ю НВ розповів Віктор Іванчик, власник найбільшого в Україні виробника цукру - агропромхолдингу Астарта.

"Дуже багато помилок в земельному кадастрі, маса невідповідностей між тим, що на папері, і тим, що в реальності. Треба зробити детальну інвентаризацію земель, і в першу чергу розібратися з землями, які сьогодні належать державі: як вони використовуються, з яким результатом, який грошовий потік дають до держбюджету", – заявив він.

Відео дня

За словами Іванчика, зараз існує тіньовий ринок землі, коли люди купують один у одного корпоративні права на компанії, які користуються землею.

"Тобто вони набувають практично право оренди на 5-10 років. Чому б цей діючий сектор економіки вже зараз не зробити публічним і прозорим? Таким чином ми можемо значно підвищити ціну землі. Я за те, щоб ціна землі була справедливою", – підкреслив він.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, був введений ще в 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року голова представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть утроє після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини.


Агропромхолдінг Астарта – найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.


Читайте інтерв'ю з Віктором Іванчиком у свіжому номері журналу Новое Время - №25 від 12 липня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X