Україна має потужності для компенсації перебоїв Північного потоку-1 — Оператор ГТС

20 серпня, 01:20
Північний потік здатний транспортувати на добу до 167 млн кубометрів газу, але потужності скоротилися з 27 липня (Фото:facebook.com/tsoua2020)

Північний потік здатний транспортувати на добу до 167 млн кубометрів газу, але потужності скоротилися з 27 липня (Фото:facebook.com/tsoua2020)

Україна має близько 109 млн кубометрів газу на добу вільних потужностей транзитним маршрутом до Європи. Вони можуть бути використані для компенсації зниження потоків газопроводом Північний потік-1.

Про це повідомив оператор ГТС.

Вже заброньовані потужності через Україну згідно з транзитною угодою з Газпромом використовуються менш ніж на 40%.

З урахуванням перебоїв у роботі Північного потоку-1 в останні місяці, а також чергової запланованої зупинки цього маршруту наприкінці серпня Оператор ГТС нагадав про наявність альтернативних транзитних коридорів через Україну та Польщу.

Відео дня

Технічні потужності Суджі становлять 244 млн кубометрів на добу. Це можна порівняти зі звичайною пропускною спроможністю Nord Stream, що становить близько 167 млн кубометрів на добу, яка нещодавно була обмежена Газпромом.

Таким чином, немає обставин непереборної сили та технічних перешкод для виконання Газпромом своїх зобов'язань перед європейськими країнами щодо постачання газу.

Єдиний робочий газоперекачувальний агрегат відправної компресорної станції Північного потоку - КС Портова Trent 60 - буде зупинено з 31 серпня по 2 вересня для техобслуговування та планово-попереджувальних робіт.

Північний потік здатний транспортувати за добу до 167 млн кубометрів газу, але потужності скоротилися з 27 липня, оскільки російський монополіст під різними приводами відмовляється приймати і встановлювати турбіну, яка раніше пройшла технічне обслуговування в Канаді.

Показати ще новини
Радіо НВ
X