Україна має позитивне сальдо в аграрній торгівлі з Білоруссю

18 липня 2017, 19:54
18 липня відбулося двадцять п'яте засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Комісію очолювали Віце-прем'єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко. У роботі комісії взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева і голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

Відео дня

"Сьогодні Білорусь є важливим торговим партнером України в аграрній сфері. За п'ять місяців цього року товарообіг сільськогосподарськими товарами між нашими країнами склав $203,9 млн і збільшився на $66,4 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року. З огляду на це, Україна має позитивне сальдо в аграрній торгівлі з Білоруссю за цей період в $178,3 млн", - зазначила Трофімцева.

За словами заступника міністра, на сьогодні вже 18 українських підприємств здійснюють поставки продукції тваринного походження в Білорусі. Стільки ж білоруських підприємств експортують свої продукти тваринництва в Україні.

"Саме в області тваринництва ми відзначаємо значний потенціал зростання двосторонньої торгівлі. Тому ми раді вітати зафіксовану в Протоколі Дорожню карту щодо взаємовигідних поставок тварин, птиці, сировинну продукцію і репродуктивний матеріал від них, а також кормів для тварин і птиці", - заявила заступник міністра.

Нагадаємо, що українські аграрії минулого року експортували 1,88 тис. тонн кісточкових фруктів, зокрема вишні та черешні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X