Україна ввела квоти на імпорт сірчаної кислоти з Росії

2 липня 2018, 19:02

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ввела на 3 роки квотування імпорту сірчаної кислоти і олеуму, а також ввела антидемпінгове мито 39,94% на 5 років на імпорт карбамідо-формальдегідної смоли з Росії.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

"З метою захисту національного товаровиробника від зростаючого імпорту були застосовані спеціальні заходи щодо імпорту в Україну кислоти сірчаної і олеуму, незалежно від країни походження та експорту, у вигляді квотування імпорту в Україну терміном на 3 роки", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Крім того, для захисту національного товаровиробника карбамідо-формальдегідної смоли від недобросовісного імпорту комісія прийняла рішення, яким застосувала остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну походженням з Російської Федерації даного виду продукції зі ставкою антидемпінгового мита у розмірі 39,94% терміном на 5 років.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року МКМТ почала спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну сірчаної кислоти і олеума незалежно від країни походження.

Зокрема МКМТ розглянула заяву від державного підприємства Східний гірничо-збагачувальний комбінат, найбільшого виробника фосфатних добрив підприємства Сумихімпром, компаній Науково-виробниче підприємство Зоря і Перше хімічне об'єднання щодо проведення спеціального розслідування з метою застосування спеціальних заходів щодо імпорту сірчаної кислоти і олеума.

Заява містила дані за обсягом імпорту в Україну сірчаної кислоти і олеума, а саме: імпорт цих товарів у 2016 році збільшився на 225% в порівнянні з 2014 роком, а частка імпорту в споживанні в 2016 році збільшилася на 200%.

В результаті, економічний стан заявників погіршився, зокрема обсяг продажів на внутрішньому ринку України в 2016 році зменшився на 8% в порівнянні з 2014 роком, обсяг виробництва в 2016 році зменшився на 6%, а завантаження продуктивних потужностей в 2016 році скоротилася на 7%.

Показати ще новини
Радіо NV
X