Україна суттєво збільшила експорт агропродукції в ЄС

1 листопада 2017, 11:33
У січні-вересні 2017 року експорт українських аграрних і харчових товарів в країни Європейського Союзу збільшився на 39,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $4,2 млрд

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

При цьому імпорт продукції з європейських країн збільшився на 11,7% - до $1,6 млрд.

Відео дня

За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, у січні-вересні спостерігалося збільшення обсягів поставки в ЄС таких продуктів, як кукурудза - на 57,4%, насіння ріпаку - на 72,9%, соняшникова олія - на 23 %. Також збільшилися поставки м'яса і харчових субпродуктів птиці, меду, кондвиробів, маргаринової продукції, сорго та насіння льону.

Ключовими імпортерами української аграрної та харчової продукції серед країн ЄС є Нідерланди з часткою в 17,6%, Іспанія - 15,5%, Польща - 12,9%, Італія - 11,9% та Німеччина - 9,9%.

Заступник міністра нагадала, що на сьогодні вже повністю використані тарифні квоти на цілу низьку українських аграрних товарів: цукор, мед, ячмінь, ячмінна крупа і борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, кукурудза, пшениця.

"Серед додаткових торгових преференцій, які вступили в дію з 1 жовтня 2017 року, українські експортери вже повністю використали квоти на мед обсягом 2,5 тис. тонн. На 36,5% використані квоти на оброблені томати, а на 5,9% - квота на ячмінну крупу і борошно. У повному обсязі поки залишаються вичерпаними додаткові торгові преференції на виноградний сік - 500 тонн і овес - 4 тис. тонн", - заявила вона.

Нагадаємо, що Мінагрополітики оцінює загальний експорт української аграрної продукції в грошовому обчисленні у січні-вересні в $13 млрд.

Крім того, Рада Європейського Союзу 17 липня затвердила збільшення обсягів тимчасових додаткових торгових преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X