Україна і ЄС підписали угоду про спільний авіаційний простір

12 жовтня 2021, 12:09

Україна і Євросоюз 12 жовтня підписали угоду про спільний авіаційний простір.

Угода була підписана в рамках саміту Україна-ЄС .

З української сторони свій підпис поставив голова Кабміну Денис Шмигаль. З боку Євросоюзу — голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель і посол Словенії в Україні Томаш Менцін.

Відео дня

Зазначена угода зніме ринкові обмеження і пов’язує Україну з внутрішнім авіаційним ринком ЄС, а Київ буде зобов’язаний дотримуватися авіаційних стандартів Євросоюзу.

Після підписання угоди її потрібно ратифікувати. Це мають зробити країни-підписанти, Євросоюз і всі його держави-члени.

«Ми досягли вагомого прогресу з часу 22 саміту. Через вісім років нарешті підписано угоду про спільний авіаційний простір», — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Також президент зазначив, що спільний авіаційний простір з Євросоюзом — це високі стандарти польотів, нові можливості для громадян і бізнесу та більша кількість рейсів і ширша географія польотів.

Нагадаємо, що Рада ЄС дала згоду на підписання угоди про спільний авіаційний простір між Євросоюзом і Україною ще 28 червня цього року.

Раніше глава ірландського лоукостера Ryanair Майкл О’Лірі заявляв, що в разі підписання угоди про відкрите небо з ЄС, його компанія буде проводити агресивну експансію на українському ринку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X