Україна й Угорщина домовилися про модернізацію великої експортної лінії електропередач

8 лютого 2018, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Укренерго та угорський оператор системи передачі Mavir домовилися до 1 квітня розробити і фіналізувати загальний план модернізації великої міждержавної повітряної лінії 750 кВ Західноукраїнська - Альбертирша.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

В Укренерго зазначають, що Mavir для надійного енергопостачання регіону Кишварда планує до кінця 2019 року побудувати нову підстанцію 750/400 кВ Саболчбака (Бака), на яку буде заведена міждержавна повітряна лінія Західноукраїнська - Альбертирша.

Відео дня

Для цього українська компанія проведе додаткову зміну взаємного розташування проводів окремих фаз лінії для мінімізації відхилень напруги у фазах, а також організовує оптико-волоконний канал зв'язку на суміжних повітряних лініях, що йдуть в Угорщину.

Здійснити переконфігурацію лінії заплановано до кінця 2019 року.

Крім того, в Укренерго додали, що модернізація міждержавної ПЛ 750 кВ Західноукраїнська - Альбертирша - це посилення надійності наявних зв'язків між ОЕС України і енергосистемою континентальної Європи.

Також наголошується, що Угорщина є одним з ключових імпортерів української електроенергії із щорічним середнім об'ємом близько 3 млрд кВт/год.

Нагадаємо, що у 2017 році Україна збільшила експорт електроенергії на 28,7% порівняно з 2016 роком.

Слід зазначити, що українські компанії за 11 місяців збільшили у грошовому вираженні експорт електроенергії на 61% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до $221,9 млн.


Західноукраїнська – Альбертірша - одна з найпотужніших міждержавних ліній електропередачі, пропускна спроможність якої обмежується сьогодні лише генеруючою здатністю Бурштинського острова.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X