Україна і Росія розгорнули лобістську війну в США через Північний потік-2 - ЗМІ

7 листопада 2017, 15:14
Лобістом НАК Нафтогаз України в США виступав Вільям Брайан, який вже більше 8 років працює в американському уряді. Тим часом російський Газпром і його європейські компанії-партнери платять за просування своїх інтересів колишньому раднику Дональда Трампа

Про це йдеться в статті Української правди.

За даними видання, Брайан є президентом компанії Energy Group при американській ValueBridge. Остання була лобістом української державної компанії. Тривало це менше місяця, до середини березня 2017 року. Саме Брайан відкривав презентацію української делегації Нафтогазу в американському місті Х'юстон під час міжнародної енергетичної конференції CERA Week.

Відео дня

За організацію зустрічей з політиками та представниками медіа американські лобісти отримали $18,7 тис. від дочірньої структури Нафтогазу - компанії Укргазвидобування.

На презентації також виступали голова правління Укргазвидобування Олег Прохоренко і уповноважений по роботі з органами державної влади Нафтогазу Вадим Гламаздін.

Вільям Брайан 8 років поспіль працював у Департаменті енергетики США, останнім часом - як старший радник Управління міжнародних справ. Наприкінці травня 2017 Брайан отримав посаду радника з питань науки і техніки Секретаріату Департаменту внутрішньої безпеки США.

Тим часом, Північний потік-2 в США другий рік поспіль просуває Річард Бьорт, радник президента Дональда Трампа під час президентської кампанії 2016 року. За даними видання, коли Бьорт був радником Трампа під час його кандидатської кампанії, він паралельно лобіював проект Північний потік-2. Саме Бьорт підготував Трампу його першу велику зовнішньополітичну промову, де представник Республіканської партії говорив про перспективи співпраці з Росією.

З 2016-го компанія Бьорта McLarty отримала від Газпрому $550 тис. за просування New European Pipeline AG (назва Nord Stream-2 AG до травня 2016 року).

Кожна з п'яти європейських компаній-партнерів Північного потоку-2 уклала свою ексклюзивну угоду з лобістом Річардом Бьортом за день до підписання Трампом санкцій проти Північного потоку-2.

Раніше стало відомо, що Росія заплатила мільйон доларів за позбавлення від санкцій США проти Північного потоку-2.


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X