Україна і Білорусь побудують річковий хаб на Дніпрі

10 травня 2017, 12:09
Україна і Білорусь мають намір спільно створити річковий портовий хаб з метою включення Дніпра в транс'європейську транспортну мережу

Про це в інтерв'ю Громадському Радіо повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань, передають Українські новини.

За його словами, 5 травня відбулися міжурядові переговори з білоруською делегацією та Міністерством транспорту Республіки Білорусь.

Відео дня

"Це не просто ідея створити портову інфраструктуру, їх ідея більш глибока - з'єднати водні шляхи Республіки Білорусь через українське Дніпро з Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії. Ця ініціатива також підтримується польською стороною, і ми - 3 країни - вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор", - сказав заступник міністра.

Довгань повідомив, що Україна виступила із заявкою про включення Дніпра в транс'європейську транспортну мережу, і далі планує подавати запит в Єврокомісію на технічну допомогу щодо розвитку даного міжнародного транспортного коридору.

Він підкреслив, що у проекті національної транспортної стратегії до 2030 року великий акцент робиться на розвиток судноплавства і розвиток внутрішнього водного транспорту.

У той же час Довгань відзначив необхідність введення річкового збору, закладеного в законопроект про внутрішній водний транспорт - з метою фінансування розвитку внутрішніх водних шляхів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X