Україна експортувала агропродукції на рекордні $24 млрд. А рік ще навіть не закінчився

16 грудня 2021, 18:12

За 11 місяців цього року Україна експортувала агропродукцію на $24 млрд, оновивши історичний рекорд достроково. Допомогли ягоди та макарони.

За 11 місяців 2021 року Україна експортувала агропродовольчу продукцію на суму $24,4 млрд, побивши рекордний показник минулого року в $22,2 млрд.

Про це повідомляє Науковий центр Інституту аграрної економіки з посиланням на дані Державної митної служби.

Відео дня

Таким чином Україна в четвертий рік поспіль оновила рекорд аграрного експорту.

Як зазначив заступник директора наукового центру Микола Пугачов, українські компанії заздалегідь оновили рекорд зовнішніх постачань плодово-ягідної продукції. У січні-листопаді 2021 року він становив $329 млн.

Вирішальним фактором стало збільшення вартості продажів заморожених фруктів та ягід до $205 млн. Кількісний показник їхнього експорту також досяг найвищої в історії позначки — майже 73 тис. т.

Також рекордних обсягів досягли продажу українських макаронних виробів, які за 11 місяців поточного року становили 35 тис. т.

В Інституті Аграрної економіки прогнозують, що за підсумками 2021 року, Україна може досягти історично максимального для себе обсягу експорту м'яса птиці.

Зазначається, що причиною таких результатів стали тенденція зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхи вітчизняних експортерів у сегментах, де вдалося повністю використати чинну кон'юнктуру.

Нагадаємо, що за підсумками періоду з листопада 2018-го до жовтня 2019-го Україна увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X