Україна домовилася з американською компанією про постачання ядерного палива на наступні 7 років

29 січня 2018, 11:10

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом підписала контракт з американською Westinghouse Electric про постачання ядерного палива до 2025 року.

Про це повідомили в компанії Westinghouse, передають Українські Новини.

Так, новим контрактом передбачено поставчання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення та продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого завершується у 2020 році.

Відео дня

Згідно з умовами нового контракту, Westinghouse буде отримувати деякі компоненти палива від українського виробника.

Виробництво та збирання палива будуть здійснюватися на підприємстві Westinghouse в місті Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії виключно для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000, а постачання за договором почнеться на початку 2021 року, одразу ж після завершення чинного договору.

У листопаді 2017 року інтерв'ю НВ Бізнес віце-президент Енергоатома Олександр Шавлак висловив надію, що "з 2020 року ми взагалі не будемо залежати від РФ" в питанні постачання ядерного палива.

При цьому міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик стверджував, що Україна планує в 2018 році зменшити частку закупівель ядерного палива в Росії і збільшити закупівлі у компанії Westinghouse з 40% до 55%.

Раніше Westinghouse заявляла, що готується нарощувати поставки ядерного палива власного виробництва на українські АЕС і до збільшення своєї частки на ринку ядерного палива України.

Крім того, Енергоатом повідомляв, що знайшов ще одну заміну російському ядерному паливу.

Також повідомлялося, що Китай готовий брати участь в будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.


Компанія Westinghouse працює в Україні з 1992 року, сприяючи диверсифікованості поставок на український ринок ядерного палива. У середині 1990-х років Westinghouse почала свою роботу в країні з модернізації та підвищення безпеки АЕС.

У рамках диверсифікації джерел ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного постачальника, російської компанії ТВЕЛ, Енергоатом в квітні 2014 року уклав договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X