Україна судитиметься з Росією через Керченський міст

2 серпня 2017, 10:14
Мінінфраструктури заявляє, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський міст

Так, введення Росією обмежень судновим ходом через Керченський канал у зв'язку з будівництвом мосту призводить до збитків українських портів і буде оскаржене в суді.

Відео дня

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів, передає агентство Інтерфакс-Україна .

"Міністерство юстиції в рамках наявних судових позовів проти Росії відзначає проблему перекриття Керченської каналу і введення обмежень по судновому ходу. Зараз готується позов і рахуються збитки недоотриманих коштів Маріупольським і Бердянським торговими портами", - сказав він.

Лавренюк додав, що проблема будівництва Керченського порту, на якій акцентували увагу профспілки Бердянського порту, зараз вирішується спільно з Міністерством закордонних справ, Радою національної безпеки і оборони.

"Це глобальне, політичне і складне питання, але ми його обов'язково вирішимо", - сказав заступник міністра.

У червні стало відомо про підготовку Міністерством транспорту РФ проекту наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноплавної частини Керч-Єнікальського каналу на 23 доби у серпні-вересні 2017 роки для постановки арки мосту.

У зв'язку з цим Мінінфраструктури України заявило про повідомлення в Міжнародну морську організацію, оскільки такі дії з боку РФ можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

Крім того, у травні 2017 року було відкрито кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки при будівництві моста через Керченську протоку між територією Росії і окупованим півостровом Крим.

Показати ще новини
Радіо NV
X