Українські аграрії отримали менш ніж 1% компенсацій за знищених через АЧС свиней

2 травня 2019, 14:28

Страх банкрутства спонукає свинарів приховувати випадки захворювань і відкрив нелегальний ринок інфікованої свинини

Українські свинокомплекси з появою африканської чуми свиней (АЧС) в Україні в 2012 році до нинішнього часу отримали менш ніж 1% компенсації за знищених свиней. Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на інформацію Центру підвищення ефективності у тваринництві.

Відео дня

"Офіційне визнання АЧС на підприємстві фактично означає банкрутство бізнесу. Страх банкрутства спонукає свинарів приховувати випадки захворювань і відкрив нелегальний ринок інфікованої свинини", - йдеться в повідомленні.

Вірус легко поширюється: в м'ясі і м'ясних продуктах зберігається до шести місяців, передається через одяг, інвентар і корми. Хворі тварини, а також люди, які контактували з ними, поширюють вірус.

"Ймовірно з України вірус АЧС, в тому числі з трудовими мігрантами, поширився в Польщі, Румунії, Угорщини, Бельгії та може поширитися в інші країни ЄС", - вважають в центрі.

На думку експертів, також відсутність належного ветеринарного контролю в Україні могла стати причиною поширення АЧС до В'єтнаму. Половина експорту свинячих субпродуктів з України здійснюється саме туди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X