Україна увійшла до п'ятірки світових лідерів з експорту фруктів і ягід

4 квітня 2019, 12:56

Питання виручки від проданої за кордон сільгосппродукції залишається проблематичним

Україна увійшла до п'ятірки світових лідерів з експорту фруктів і ягід. Про це заявив економіст інвестиційного центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак, повідомляє UBR.

Відео дня

Україна увійшла в топ-5 світових лідерів експорту по ряду напрямків агропродукції і в трійку найбільш динамічно зростаючих сільськогосподарських індустрій по задіяній площі.

"Україна - це майже третина світового чорнозему, сприятливий клімат для вирощування овочів, фруктів і ягід, а також хороше співвідношення денний і нічний температур і оптимальна тривалість сонячного дня", - розповів Ярмак.

За його словами, результати експорту з України стосуються переважно обсягів поставок. Питання виручки від проданої за кордон продукції (особливо ягід) залишається проблематичним.

"Виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, так як в Україні всього п'ять агропідприємств мають сертифікат Global GAP, який є мінімальним умовою доступу до ринку ЄС", - підсумував економіст інвестиційного відділу FAO.

Раніше повідомлялося, що Україна втратила статус третього в світі експортера меду.

Показати ще новини
Радіо NV
X