Україна почала антидемпінгове розслідування проти сталевої продукції з РФ

4 квітня 2019, 13:40

Україна проводить антидемпінгове розслідування щодо російських сталевих тросів і канатів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) доручила Мінекономрозвитку порушити антидемпінгове розслідування відносно імпорту в Україну деяких тросів і канатів походженням із Російської Федерації. Про це заявила радник міністра економрозвитку Роксолана Підласа, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Йдеться про сталеві кручені проводи, троси, канати без покриття або з оцинкованим покриттям, різні арматурні стабілізовані пасма. У Мінекономрозвитку надійшла скарга від українського виробника, який стверджує, що в 2016-2018 роках ціни імпорту російських тросів і канатів були нижче собівартості його аналогічної продукції. Під час перевірки фактів, які наводить український виробник, Мінекономрозвитку дійшло висновку, що ціна імпорту з РФ дійсно дорожча від собівартості виробництва", - сказала вона.

Крім цього, Підласа вказала, що в 2018 році істотно (на 29%) зросли обсяги імпорту тросів і канатів з РФ в Україну.

"При цьому частка імпорту з РФ в загальному імпорті тросів і канатів зросла до 58%. У Росії такі троси і канати, про які йдеться, виробляють кілька великих підприємств: Північсталь-метиз, Білорецький металургійний комбінат і Магнітогорський метизно-калібрувальний завод. Комісія вважає, що імпорт з РФ міг здійснюватися за демпінговими цінами. Тому МКМТ доручила Мінекономрозвитку почати і провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну", - підсумувала радник міністра економрозвитку.

Крім цього, МКМТ під час засідання 3 квітня продовжила на п'ять років дію антидемпінгових заходів щодо імпорту скляної тари медичного призначення об'ємом до 0,15 мл з РФ, а також продовжила термін застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну гнучких пористих блоків і листів з пінополіуретану незалежно від країни походження та експорту.

Як повідомлялося, наприкінці 2018 року Росія ввела заборону на імпорт низки українських товарів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X