Україна і РФ почали узгоджувати договір про приєднання мереж за європейськими правилами — Нафтогаз

29 листопада 2019, 18:50

Договір про приєднання є першим кроком до продовження транзиту, заявили в Нафтогазі.

Україна і Російська Федерація приступили до узгодження договору про приєднання газових мереж (interconnection agreement) за європейськими правилами, заявили в Нафтогазі України

Відео дня

«З хорошого: ми, нарешті, отримали від росіян їхні коментарі по договору про приєднання мереж (interconnection agreement), який має бути укладений відповідно до європейських правил. Проект такого договору керівник ОГТСУ передав Газпрому ще на тристоронній зустрічі у вересні, але досі сжодної відповіді ми не мали», — сказано в повідомленні компанії в Facebook.

Договір про приєднання є першим кроком до продовження транзиту, відзначили в Нафтогазі, підкресливши, що до остаточного вирішення питання ще далеко.

«Ми наполягаємо на укладанні таких договорів інтерконекту з усіма операторами ГТС сусідніх країн Євросоюзу, з Молдовою та Росією. Вони є невід'ємною частиною європейських правил газового ринку, які впровадила Україна», — заявили в компанії.

Як повідомлялося, 28 листопада, вперше з 2014 року, Україна і Росія провели двосторонні газові переговори у Відні.

Коментуючи цю двосторонню зустріч, у компанії підкреслили, що в форматі тристоронніх переговорів вона не є чимось унікальним.

«Проведення вчорашніх консультацій було узгоджено з Європейською комісією. Будь-які рішення з цього питання і далі будуть обговорюватися і прийматися нами в тристоронньому форматі Україна-Росія-ЄС», — сказано в заяві.

Показати ще новини
Радіо НВ
X