Авіатрафік над Україною склав 60% від докризового — Украерорух

7 липня 2021, 11:59

На відновлення польотів над Україною вплинули початок відпускного сезону, поступове відкриття кордонів і вихід на авіаційний ринок України.

За підсумками червня цього року авіатрафік над Україною склав майже 60% від докризового рівня. Про це йдеться в повідомленні Украероруху.

Всього за червень над територією України було виконано 21 113 польотів, які Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням. Це 59,6% від червневого обсягу польотів докризового 2019 року. Показники травня були трохи менше - 56,6% від травня 2019 року.

Відео дня

В Украерорусі відзначили, що відновлення авіатрафіку сприяли початок туристичного сезону, поступове відкриття кордонів зарубіжних країн, відновлення низки призупинених через пандемію міжнародних рейсів до Європи і вихід на авіаційний ринок України нових авіаперевізників.

Також керівник Украероруху Андрій Ярмак зазначив, що важливим поштовхом для пожвавлення транзиту в українському небі став перегляд ставок за аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем.

З 1 червня цього року почали діяти нові аеронавігаційні ставки, за якими вартість 100 км прольоту становить 25 євро замість 51,1 євро.

«В першу чергу, українські авіакомпанії переглянули свої плани польотів на південних і південно-східних напрямках з Україною і відновили польоти в Сімферопольському районі польотної інформації», - зазначив Ярмак.

За його словами, Украерорух також працює над залученням іноземних перевізників до виконання рейсів в цій частині повітряного простору України.

Динаміка польотів попереднього місяця в порівнянні з торішнім червнем показала зростання на 360,6%, проте реальний показник в порівнянні з червнем докризового 2019 становить -40,4%.

За підсумками червня українські авіакомпанії здійснили 8 953 польоту (на 20% менше, ніж роком раніше). Іноземні авіакомпанії здійснили 12 160 польотів (менше на 49,8%).

Внутрішніх польотів в червні було 2 965 (-2,6% у порівнянні з минулим роком), міжнародні польоти - 11 469 (-27%), транзитні польоти - 6 679 рейсів (-60%).

Нагадаємо, що 28 червня Рада ЄС схвалила підписання з Україною угоди про спільний авіапростір. Угода зніме ринкові обмеження і зв'яже Україну з внутрішнім авіаційним ринком ЄС, а Київ буде зобов'язаний дотримуватися авіаційних стандартів Євросоюзу. Після того як угоду підпишуть, його потрібно ратифікувати.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X