Ухилення монополіста. Газпром зміг уникнути штрафу в суперечці з ЄС

25 травня 2018, 09:28

Європейська комісія (ЄК) підтвердила закриття антимонопольної справи стосовно російського монополіста Газпрому, яка тривала протягом декількох років.

Про це йдеться в прес-релізі ЄК.

Так, Газпром домовився з Європейською комісією в суперечці про врегулювання антимонопольного справи. Однак, ЄК зобов'язала російського монополіста забезпечити вільні поставки газу за конкурентними цінами в Центральну і Східну Європу

Відео дня

"Європейська комісія прийняла рішення про накладення на Газпром ряду зобов'язань, спрямованих на вирішення проблем конкуренції Комісії та забезпечення вільного потоку газу за конкурентними цінами на газових ринках Центральної і Східної Європи на користь європейських споживачів і підприємств", - йдеться в повідомленні.

Єврокомісія прийняла рішення зробити ці зобов'язання юридично зобов'язуючими для Газпрому в межах статті дев'ятого антимонопольного регулювання Євросоюзу.

Якщо російська компанія порушить свої зобов'язання, Єврокомісія може накласти штраф у розмірі 10% глобального обороту компанії, уточнює ЄК.

Нагадаємо, що Комісія у 2012 році ініціювала розслідування про потенційне порушення Газпромом антимонопольного законодавства Європейського Союзу, за підсумками якого в квітні 2015 року ЄК висунула офіційне Повідомлення про претензії.

ЄК назвала три можливі антиконкурентні практики, в яких підозрюють російську компанію: "Газпром, можливо, ділив газові ринки, перешкоджаючи вільному потоку газу через територію держав-членів, можливо, перешкоджав диверсифікації поставок газу, а також міг встановлювати несправедливі ціни для своїх клієнтів, прив'язуючи ціни на газ до цін нафти".

28 вересня 2015 року Газпром направив на адресу ЕК письмову відповідь на Повідомлення про претензії, в якій не визнав себе винним ні за одним з пунктів, але, за твердженням ЄК, зобов'язався прибрати в контрактах всі бар'єри, що перешкоджають вільному перетоку газу на ринках Центральної та Східної Європи.

В середині березня минулого року ЄК повідомила, що її влаштовують зобов'язання Газпрому, але хоче ще почути думку клієнтів - до 4 травня 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X