Указ Трампа може вдарити по українському IT-сектору - Голос Америки

19 квітня 2017, 10:39
Указ президента США Дональда Трампа "Купуй американське, наймай на роботу американців" закликає до перегляду програми віз H-1B, яка сприяє роботі у США висококваліфікованих іноземних спеціалістів, зокрема і з України, наголошує у своєму матеріалі Голос Америки

Високотехнологічні компанії США полюбляють цю програму, приблизно 85 тис віз щорічно надається в її рамках.

Це дозволяє компаніям залучати працівників технічних спеціальностей з усього світу і, не в останню чергу - програмістів з України.

Відео дня

"Тільки найбільш кваліфіковані та високооплачувані працівники повинні мати доступ до цієї програми ..., адже зараз великим компаніям часто вигідно звільнити працівників і наймати спеціалістів за кордоном. Наразі 80% працівників за візами H-1В отримують зарплати нижче за середні по галузі", – зазначив високопосадовець США під час брифінгу в Білому домі, присвяченому новому указу Трампа.

Інша частина указу - "купуй американське" стосується посилення нагляду за виконанням вже існуючих положень стосовно використання товарів американського виробництва для таких проектів як, наприклад, американська залізниця Amtrak.

"Якщо використовується нижчий стандарт ... сляби імпортуються з таких країн як Росія чи Китай і тільки 10 відсотків виробництва сталі відбувається в Сполучених Штатах, що має негативний вплив на робочі місця".

Це також може позначитися на поставках української сталі в США.

Показати ще новини
Радіо НВ
X