Угода століття. Найбільший у світі виробник пива купує свого головного конкурента

13 жовтня 2015, 12:14
2145
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Угода століття. Найбільший у світі виробник пива купує свого головного конкурента - фото

Угода AB InBev і SABMiller стане найбільшим поглинанням в історії Великобританії

Бельгійський пивоварний гігант Anheuser-Busch InBev (AB InBev) придбає свого головного конкурента - британську SABMiller Plc за $104,5 млрд

Відповідну домовленість досягли ради директорів компаній, сказано в спільному прес-релізі.

Рада директорів SABMiller має намір рекомендувати акціонерам прийняти пропозицію AB InBev, оцінює британську компанію в 44 фунта за акцію.

Договірна ціна приблизно на 50% вища від вартості акцій SABMiller на 14 вересня 2015 року - останній день до появи інформації про плани AB InBev відновити спроби купити SABMiller.

Угода AB InBev і SABMiller стане найбільшим поглинанням в історії Великої Британії, перевищивши за обсягом купівлю компанії Royal Dutch Shell групою BG Group Plc за 47 млрд фунтів. Вона забезпечить AB InBev доступ до ринків Африки і Азії, що дозволить їй скоротити свою залежність від операцій в Північній і Південній Америці.

В Україні Anheuser-Busch InBev (найбільший у світі виробник пива) представлена дочірньою компанією САН Інбев Україна, через яку здійснюється операційне управління трьома виробничими підрозділами в формі безбалансових філій: пивкомбинатом Десна (Чернігів), пивзаводом Рогань (Харків) і пивзаводом Янтарь (Миколаїв).

У портфель брендів компанії входять 6 національних брендів: Жигулівське, Чеzz, Чернігівське, Рогань, Янтар і DAO.

SABMiller (друга за величиною пивоварна компанія в світі) вийшов на український ринок 2008 року, купивши у підконтрольної українському мільярдерові Рінату Ахметову компанії System Capital Management 99,84% акцій розташованої в Донецьку пивоварні ЗАТ Сармат. Підприємство продовжило випуск пива під торговою маркою Сармат, а також почало випуск окремих сортів чеського пива торгової марки Velkopopovicky Kozel. 7 березня 2012 року було офіційно повідомлено про передачу українських активів SABMiller у власність турецької компанії Anadolu Efes.

Втім, побічно SABMiller зберіг свою присутність на українському пивному ринку, оскільки згідно з умовами передачі своїх пивоварних активів в Україні та Росії турецькій компанії SABMiller отримав 24% акцій Anadolu Efes (через відповідне збільшення статутного капіталу останньої).

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9460
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
7067
Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
5506

Головне

Геополітика

Сьогодні, 21:43

thumb img
Антибрюссельська кампанія: Європейська народна партія тимчасово призупинила членство партії Орбана
Геополітика

Сьогодні, 18:33

thumb img
Туск допустив коротке відтермінування Brexit за однієї умови
Події

Сьогодні, 15:54

thumb img
Очільник САП розпорядився закрити всі справи про незаконне збагачення до 28 березня