Світ стає ближчим. Як угода про відкрите небо назавжди змінить життя українським авіакомпаніям і пасажирам

12 жовтня 2021, 20:02
NV Преміум

Україна підписала угоду про відкрите небо з Євросоюзом, що може збільшити вітчизняний авіаринок на 20 %, зробити квитки дешевшими, а аеропортам дати можливість інвестувати у свій розвиток.

В ітчизняний авіаринок очікують значні зміни. 12 жовтня в Києві під час 23-го саміту Україна — ЄС була підписана угода про відкрите небо. Київ дуже довго до цього йшов: уряд подав відповідну заявку ще у 2007 році, але Євросоюз, висунувши зустрічні вимоги, відкладав її схвалення.

Відео дня

У 2014‑му, коли Київ та Брюссель підписали угоду про асоціацію, в пакеті з нею мала йти угода про відкрите небо. Але тоді підписання заблокувала Іспанія: у тексті угоди згадувалася територія Гібралтар, котру іспанці офіційно вважають окупованою ще з XVIII століття. Тепер же, коли Велика Британія, що включає Гіб­ралтар до свого складу, вийшла з ЄС, згадка цієї суперечливої території зникла з тексту угоди.

І Україні, й Євросоюзу відкрите небо може дати чимало нових можливостей. Ідеологія угоди — лібералізація послуг з авіаперевезень: компанії з України та країн ЄС зможуть без зайвих обмежень здійснювати польоти між будь-якими містами Старого Світу. До того, наприклад, якщо б Ryanair захотів возити пасажирів із Запоріжжя до Львова, то не зміг би отримати дозвіл на це від українських регуляторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X