Шкодять собі ж. Обстріли української енергетики загрожують транзиту російського газу до Європи

24 листопада, 12:06
Удари по інфраструктурі України загрожують транзиту газу до Європи (Фото:facebook.com/tsoua2020)

Удари по інфраструктурі України загрожують транзиту газу до Європи (Фото:facebook.com/tsoua2020)

Масовані обстріли Росією української інфраструктури загрожують транзиту російського газу до Європи.

Транзит російського газу через українську ГТС опинився під загрозою через відключення електроенергії, спричинені російськими обстрілами інфраструктури України.

Про це заявив колишній голова Оператора ГТС Сергій Макогон у коментарі Bloomberg.

Відео дня

« Атака Росії на українські газовидобувні та електричні мережі може порушити транзит. Ситуація складна, але контрольована», - сказав Макогон.

Як зазначає агентство, транзит через Україну залишається єдиним можливим маршрутом для російських постачань до країн Західної Європи після аварії на Північних потоках.

Російський Газпром ще з 2021 року навмисне скорочує постачання газу до Європи, проте з початком повномасштабної війни в Україні скорочення посилилося.

Після обстрілів української інфраструктури 15 листопада постачання російської нафти до Східної Європи було зупинено на добу після того, як електростанція, яка обслуговує нафтопровід в Україні, зазнала обстрілу. Того дня Росія випустила близько 100 ракет на території України.

Тоді прем'єр Угорщини Віктор Орбан скликав Раду оборони країни через «припинення транспортування нафти нафтопроводом Дружба та ракетного удару територією Польщі».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X