Удар по інвестклімату. ЄБРР прокоментував обшуки СБУ в мережі заправок ОККО

23 серпня 2018, 08:28

Рейди СБУ офісами Концерну Галнафтогаз завдають шкоди репутації України і ставлять під загрозу всі її зусилля із залучення інвесторів.

Про це заявив глава департаменту фінансових установ Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Френсіс Маліж на своїй Facebook-сторінці.

"Такі рейди, як проти нашого клієнта і клієнта IFC (Міжнародна фінансова корпорація, що входить в структуру Світового банку) - Галнафтогазу -, коли вони (СБУ - ред.) включають надмірне застосування сили, підривають репутацію України, відштовхують від неї інвестиції і ставлять під загрозу всі зусилля по залученню інвесторів", - пише він.

Відео дня

Нагадаємо, що СБУ прийшла з обшуками до власника автозаправок ОККО, повідомили профільні видання enkorr і Нафторинок. За їхніми даними, 21 серпня працівники Служби безпеки України і Генпрокуратури провели обшуки в офісах Концерну Галнафтогаз у Львові та Києві. Силовики проводили обшуки з вилученням документів і техніки.

У свою чергу президент концерну Галнафтогаз Віталій Антонов під час прес-конференції заявив, що компанію звинувачують у фінансуванні дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни кордонів територій або державного кордону України. Антонов запевнив, що з 2014 року компанія не працює на тимчасово окупованих територіях і не має ніяких контактів з так званими "ДНР" і "ЛНР".


Концерн Галнафтогаз управляє однією з найбільших автозаправних мереж в Україні брендом ОККО. До його складу входить близько 440 АЗК. Мажоритарним акціонером компанії є Віталій Антонов, серед міноритарних акціонерів - Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Інституційними інвесторами компаній холдингу також є GoldmanSachs, Horizon Capital, Renaissance Capital, Genesis AssetManagers, LLP тощо.

Показати ще новини
Радіо NV
X