Учасники ринку нафтопродуктів угледіли ризики монополізації через введення квот на вимогу Коломойського
Нафтогазова Асоціація України (НАУ) закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі не допустити монополізації ринку нафтопродуктів України.
Про це йдеться в заяві асоціації у відповідь на пропозицію компанії Укртатнафта обмежити імпортні поставки шляхом введення мита і квот.
Учасники НАУ стверджують, що падіння нафтопереробки в Україні спричинено "не засиллям імпорту, а відсутністю необхідних інвестицій в модернізацію НПЗ".
В асоціації зазначають, що ступінь диверсифікації ринку нафтопродуктів України набагато перевищує рівень багатьох європейських країн: у 2017 році паливо надходило з понад 10 країн.
"Пропозиція Укртатнафти веде до руйнування цієї стійкої системи і створення монополії", - заявив президент НАУ Дмитро Кулик.
У НАУ нагадують, що крім найпотужнішого в країні Кременчуцького НПЗ група Приват контролює два найбільших морських перевалочних комплекси в Одесі та Чорноморську, які можуть бути задіяні для покриття неминучого дефіциту нафтопродуктів в разі запровадження мита і квот.
"Нафтогазова Асоціація України закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі та інших зацікавлених чиновників до уважного вивчення і всебічного обговорення ініціатив Укртатнафти. Помилкове рішення може коштувати державі і всім категоріями споживачів палива дуже дорого", - йдеться в заяві асоціації.
Укртатнафта управляє Кременчуцьким НПЗ проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, що за станом на початок 2007 року понад 26% акцій Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) належало російській Татнафті й афільованим з нею компаніям. Після низки судових рішень ці акції були продані компаніям, афільованим з групою Приват.
Наразі 43% акцій Укртатнафти належить державі в особі Нафтогазу України, рештою акцій володіють структури, афілійовані з групою Приват і бізнесменом Олександром Ярославським. Пізніше Ярославський заявив, що допускає продаж своєї частки в Укртатнафті.
У квітні 2017 року суд відновив банкрутство Укртатнафти.