Не хочуть брати водіїв в штат. Uber може зупинити поїздки в Каліфорнії на кілька місяців

12 серпня 2020, 20:33

Сервіс Uber може на кілька місяців зупинити поїздки в Каліфорнії. Причина — трудовий закон, який зобов’язує прирівняти водіїв до співробітників компанії.

Сервіс таксі Uber може на кілька місяців зупинити перевезення в Каліфорнії, якщо компанії не вдасться оскаржити рішення суду про перекваліфікацію водіїв з підрядників компанії в співробітників. Про це заявив СЕО Дара Хосровшахі, пише CNBC.

Відео дня

«Якщо суд не перегляне питання, то в Каліфорнії ми навряд чи зможемо швидко перебудувати нашу модель під повну зайнятість», - зазначив Хосровшахі.

Йдеться про рішення суду за позовом генерального прокурора Каліфорнії Хав'єра Бессера і групи міських прокурорів штату. Позов був спричинений тим, що компанія не виконує закон штату Каліфорнія AВ5, який набув чинності в січні 2020 року. Цей закон прирівнює працівників Uber, Lyft і інших подібних сервісів до найманих працівників.

Якщо рішення суду не буде переглянуто, компанії доведеться зупинити роботу в штаті. Після відновлення роботи Uber зосередиться на поїздках тільки в містах.

На даний момент водії сервісу працюють як підрядники і не мають права на страховку, декретну відпустку, оплату лікарняних і інші соцгарантії.

Нагадаємо, що 10 серпня суд штату Каліфорнія зобов'язав сервіси таксі Uber і Lyft кваліфікувати водіїв як співробітників. На апеляцію у компаній є 10 днів.

У зв'язку з новим законом, в січні цього року Uber заявив, що змінює порядок винагороди водіїв в Каліфорнії і тестує функцію, яка дозволить водіям встановлювати тарифи.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X