Фінансами теж допоможуть. Європейським фермерам дозволять засіяти давно не орані землі через війну в Україні

24 березня, 10:15
Фермерам у Європі дозволять засівати покладені землі (Фото:Candiix / Pixabay)

Фермерам у Європі дозволять засівати покладені землі (Фото:Candiix / Pixabay)

Євросоюз дозволить фермерам засіяти залежні землі та виділить їм 500 млн євро допомоги через напад Росії на Україну.

Європейський союз дозволив фермерам засівати залежані землі, щоб пом'якшити стрибки цін на продовольство та потенційний дефіцит через війну Росії в Україні, передає Reuters.

Відео дня

Фермерам також тимчасово дозволять вирощувати врожай майже на 6% сільськогосподарських земель ЄС, відведених для підвищення біорізноманіття.

Також європейським фермерам найбільш постраждалим від кризи виділять 500 млн євро допомоги через зростання цін на паливо та корми.

Пропозиції виконавчої Європейської комісії ЄС також включають допомогу Україні, щоб допомогти місцевим фермерам сіяти кукурудзу та насіння соняшнику та вирощувати пшеницю.

У Єврокомісії вважають, що зазначені міри поряд із рекордним індійським експортом допоможу покрити частину з 20 млн тонн пшениці, які Україна зазвичай експортує.

Крім того, в Єврокомісії заявили, що підтримують європейські країни, які використовують можливості для скорочення блендування біопалива, яке зазвичай виробляється з таких культур як злаки, рослинні олії та цукор.

«Війна Росії проти України створила численні проблеми, у тому числі щодо глобальної продовольчої безпеки. Хоча самому ЄС не загрожують продовольчі ризики, ми все одно маємо вирішувати питання доступності продуктів харчування та вживати заходів, щоб зробити сільське господарство та ланцюги постачання продовольства стійкішими», — заявив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс.

На Україну припадає понад 50% світового експорту олії. Сумарно на Україну та Росію припадає близько 34% світового експорту пшениці.

Раніше в Українському клубі аграрного бізнесу заявляли, що продовження війни РФ проти України після 1 квітня зірве посівну кампанію в обох країнах і спричинить суттєвий дефіцит продовольства на світовому ринку.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X