У Верховній Раді поки що не готові виконати одну з умов МВФ для отримання траншу

4 жовтня 2016, 16:02
Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення має бути продовжено на кілька років для оптимального запуску ринку землі

Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко, передає Інтерфакс-Україна.

"Зараз ми готуємо проект закону, в якому вказуємо, що мораторій буде на якийсь період продовжений, це три-п'ять років, але ми повинні прописати кроки як ми будемо працювати за цей час", - сказав він.

Відео дня

За його словами, протягом цих років Україна повинна напрацювати свою законодавчу базу для повноцінного запуску ринку землі в Україні. Він розраховує на внесення законопроекту до парламенту протягом двох-трьох тижнів.

У той же час міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий також підтвердив, що швидше за все мораторій на продаж землі буде продовжено, як альтернативу він пропонує запустити продаж прав оренди на землю.

"Всі пайовики чекають цієї реформи, можливо, комусь вигідно, щоб система не змінювалась, але потрібно робити якісь кроки у напрямку удосконалення земельних відносин", - зазначив міністр.

Нагадаємо, що згідно з меморандумом в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України, прийняття закону про обіг земель до кінця грудня 2016 року є контрольним маяком для отримання чергового траншу МВФ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X