У Мінстратегпромі визначилися з цілями на рік

26 січня 2021, 15:54

У Мінстратегпромі визначили топ-5 цілей на поточний рік. У планах міністерства, в тому числі і корпоративна реформа Укроборонпрому.

У Міністерстві стратегічних галузей промисловості назвали основні цілі на 2021 рік. Серед них у відомстві назвали корпоративну реформу Укробронпрому і зростання експорту. Про це повідомляє пресслужба Мінстратегпрому.

Відео дня

Так, в поточному році міністерство планує працювати над законодавчою і корпоративною сферами, а також міжнародним співробітництвом.

Серед цілей Мінстратегпрому - затвердити Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України. Також у відомстві розраховують затвердити програми для ряду галузей:

  • Загальнодержавну цільову науково-технічну космічну програму України на 2021-2025 роки;
  • Загальнодержавну комплексну програму розвитку високих наукоємних технологій;
  • Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості України на 2021-2030 роки.

Також в міністерстві будуть працювати над реалізацією Державного оборонного замовлення на 2021 рік і створенням нових холдингових компаній замість ГК Укроборонпром. Зокрема, концерн планують розділити два холдинги: оборонний і аерокосмічний.

Також в міністерстві хочуть створити Агентство оборонних технологій на зразок Управлінню перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США. Завдання агентства складатиметься у впровадженні науково-технічних розробок і нових технологій для створення сучасних видів конкурентного озброєння.

Нагадаємо, що в листопаді 2020 року, між Укроборонпромом і Мінстратегпромом виник серйозний конфлікт. Концерн публічно звинуватив міністерство в тому, що воно блокує реформування державного концерну і оборонно-промислового комплексу в цілому, а також втручається в роботу Укроборонпрому. У міністерстві у відповідь заявили що здивовані «демаршем» представників держконцерну.

3 грудня президент Володимир Зеленський призначив колишнього голову Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва директором держконцерну Укроборонпром . Через день після цього призначення Укроборонпром і Мінстратегпром домовилися спільно продовжувати реформування концерну.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X