В Україні змінили правила реєстрації податкових накладних

11 грудня 2017, 12:51
Податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, повинні бути зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) з 2 січня 2018 року

Про це йдеться у роз'ясненні Державної фіскальної служби (ДФС) до ухвалених у другому читанні та в цілому Верховною Радою правок до Податкового кодексу.

У ДФС зазначають, що така норма буде поширюватися на податкові накладні/розрахунки коригування (НН/РК), за якими станом на 1 грудня 2017 роки не подані пояснення та документи. А також ті, за якими прийнято рішення про відмову у реєстрації і за якими не розпочато процедури адміністративного або судового оскарження.

Відео дня

Також зазначається, що податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня і за якими платником податків після зазначеної дати були подані пояснення та копії документів, мають бути прийняті протягом п'яти робочих днів.

Якщо у цей термін не прийняте або не спрямоване платникові податків рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день.

Нові норми запрацюють з наступного дня після опублікування закону.

Нагадаємо, Верховна Рада також змінила критерії визнання платників податків великими.

Показати ще новини
Радіо НВ
X