У ДФС назвали країну-лідера, з якої українці переганяють автомобілі на єврономерах

5 червня 2018, 19:31

Польща лідирує серед країн, з яких в Україну було завезено автомобілі на іноземних номерах - 68,2 тис. транспортних засобів, при тому, що всього автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні налічується 224,9 тис.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби (ДФС), передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, наголошується, що на 31 травня кількість транспортних засобів, завезених з Польщі, становила на 21,6 тис. менше.

Відео дня

На другому місці за кількістю завезених в Україну автомобілів знаходиться Молдова - 26,3 тис. автомобілів. Трійку лідерів замикають автомобілі з угорською реєстрацією, число яких досягло 20,2 тис., при тому, що на кінець травня їх було 10,5 тис, говориться в даних відомства.

Автомобілів з румунською реєстрацією в Україні налічується 16,4 тис, іспанською - 15,634 тис.

Кількість транспортних засобів з російськими номерами в Україні збільшилася на 3,11 тис. в порівнянні з даними на кінець травня - до 15,6 тис., з турецькими - на 1,7 тис., до 13 тис., білоруських автомобілів - на 4,8 тис., до 13 тис.

Нагадаємо, що ще в травні минулого року Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, які стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старших за 2010 рік випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що вартість розмитнення авто на єврономерах становитиме від €1 тис.

Пізніше вона зазначила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

У середині листопада в Кабміні заявили про наміри зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

На початку грудня минулого року Державна фіскальна служба повідомила, що стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів.

Глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна на початку травня назвала перешкоду для легалізації автомобілів на єврономерах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X