Зачепить Аерофлот та Абрамовича. У Туреччині заявили про ризики обслуговування російських літаків

1 лютого, 17:17
Туреччина може відмовитись обслуговувати лайнери Аерофлоту (Фото:Maxim Shemetov / Reuters)

Туреччина може відмовитись обслуговувати лайнери Аерофлоту (Фото:Maxim Shemetov / Reuters)

Найбільший у Туреччині провайдер послуг наземного обслуговування в аеропортах Havaş попередив про проблеми з обслуговуванням лайнерів Boeing російських авіакомпаній.

Компанія Havaş, яка обслуговує літаки в аеропортах Туреччини, попередила, що може припинити приймати приблизно 170 літаків Boeing, які перебувають у парках авіакомпаній з РФ, Білорусі, Ірану та підсанкційного російського олігарха Романа Абрамовича.

Відео дня

Про це пише російський РБК з посиланням на лист глави Havaş Мете Ерни, відправлений контрагентам 31 січня.

Havaş належить провідному оператору турецьких аеропортів компанії TAV Airports. Ця компанія працює в 90 аеропортах у 29 країнах та обслуговує літаки в аеропортах Стамбула, Анкари, Анталії та ін.

У списку літаків, прикріпленому до листа ukfds Havaş, йдеться, що в обслуговуванні може бути відмовлено переважно літакам Boeing b кільком лайнерам європейської Airbus.

Всього до списку потрапило 170 суден російських авіакомпаній, сім білоруських та чотири іранські. Найбільший експлуатант цих літаків – Аерофлот.

Крім того, у переліку є літаки вантажної авіакомпанії AirBridge Cargo, Azur Air, I Fly, Pegas Fly, Перемоги, Росії, S7, Utair, Уральських авіаліній, Red Wings, Nordwind та Ямал.

Також там опинилися лайнери білоруської Белавіа та іранських Iran Air та Mahan Airlines.

Окрім літаків різних авіакомпаній до списку Havaş також потрапили бізнес-джети Boeing 787 Dreamliner та Gulfstream G650. За версією компанії, вони належать підсанкційному російському олігарху Роману Абрамовичу.

У свою чергу представник російського олігарха заявив виданню, що Абрамович не має літаків у Туреччині.

Раніше повідомлялося, що офіційні особи США чинять тиск на Туреччину, щоб вона заборонила російським авіакомпаніям літати в і з країни на літаках американського виробництва.

Російські авіакомпанії здатні виконувати рейси лише у вісім країн світу – Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Киргизію, ОАЕ, Таджикистан, Туреччину та Узбекистан.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X