У центрі Києва захоплюють будівлю наукової держустанови – директор

27 квітня 2017, 17:23
Державна наукова установа Енциклопедичне видавництво заявляє про спробу рейдерського захоплення їхнього будинку в Києві на вул. Б. Хмельницького, 51А

Про це Українським новинам.повідомила обрана на конкурсі в. о. директора установи Алла Киридон.

За її словами, у четвер в їх будинок увірвалися представники громадської організації при КМДА, державні виконавці, представники поліції і почали примусове виселення ГНУ Енциклопедичне видавництво.

Відео дня

"О 12:15 біля установи зібрався натовп: Захарченко М. М., Чуріков Ю. І. (представники громадської організації при КМДА), Воробйов в. І. (колишній перший заступник голови установи) та ін. і державні виконавці. Увірвалися в приміщення, зламавши двері, почали примусове виселення ГНУ Енциклопедичне видавництво показуючи документи, що стосуються установи Видавництво імені Н.П. Бажана. На запити юриста надати пояснення, чому йде примусове виселення установи ГНУ Енциклопедичне видавництво, а документи стосуються іншої установи, ніхто з присутніх не зміг виразно і чітко пояснити", - повідомила вона.

Директор установи повідомила, що ГНУ Енциклопедичне видавництво є правонаступником ГНУ Видавництво імені Н.П. Бажана з 2012 року (згідно з указом Президента), проте установа не вступила в свої права через дії колишнього першого заступника голови установи Кононенко.

В результаті ГНУ Енциклопедичне видавництво не були надані передавальні акти, на підставі яких воно могло б заплатити борги попереднього установи.

За її словами, в даний час триває захоплення приміщення.

"Опечатують кабінети, виносять наше майно", - додала вона.

Будівля, в якій розташовується Енциклопедичне видавництво є чотириповерховою спорудою другої половини XIX століття.

В січні 2015 року Президент Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів передбачити видатки на фінансування діяльності ГНУ Енциклопедичне видавництво, в тому числі для підготовки і видання багатотомної Великої української енциклопедії в електронному та паперовому вигляді.

Крім того, Кабміну доручено було розглянути питання передачі приміщення по вул. Б. Хмельницького, 51А у Києві, де розміщується Енциклопедичне видавництво, з комунальної в державну власність.

Показати ще новини
Радіо НВ
X