У Світовому банку заявили, що Україна не здатна освоїти донорські кошти

14 серпня 2016, 12:54
Ключові кредитори України стикаються з невмінням Києва освоїти надані кошти, з зарегульованістю законодавства та чиновниками, які керуються власними бізнес-інтересами. Про це заявила топ-менеджер портфеля проектів Світового банку (СБ) в Україні Клавдія Максименко, повідомляє DT

"Іноді в мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Світовому банку. Але ж ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україну не є джерелом наших доходів. Більш того, якщо проект не був реалізований або був реалізований не повною мірою, для нас це швидше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, яких Україна не повинна нам повертати", — розповіла представник СБ.

Відео дня

Також вона зазначила, що українське законодавство відрізняється надмірною регульованістю, що заважає у гнучкості прийняття рішень.

"Гнучкість в прийнятті рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їх бізнес-інтереси", - зазначила вона.

В якості аргументу Максименко зазначила, що з невмінням української сторони ефективно освоювати донорські кошти також стикнулися й інші ключові партнери країни на міжнародній арені, в тому числі й Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, і KfW.

отримання чергового траншу кредиту МВФ
Показати ще новини
Радіо NV
X