«Потрібно підвищувати». У Світовому банку розкритикували зниження цін на електроенергію

13 вересня 2021, 16:37

У Світовому банку закликали український уряд поступово підвищувати тариф на електроенергію до рівня, який відбиває її вартість.

У Світовому банку заявили, що рішення Кабінету міністрів знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення енергосектору.

Відео дня

Про це заявила віце-президенткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бьерде в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Ми привітали попереднє рішення уряду скасувати пільгові ціни на споживання до 100 кВт-годин на місяць. Недавнє рішення скасувати реформу і знизити тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора, яке ще більше послаблюється через пандемію COVID-19 », - заявила Бьерде.

Представниця Світового банку наголосила на важливості реалізації напрямки більшого відшкодування витрат в енергосекторі, враховуючи поточний фінансовий дефіцит галузі. Відзначається, що частково цей дефіцит був спровокований високими ставками «зеленого» тарифу для відновлюваної енергетики.

«Виходячи з аналізу СБ, тариф на електроенергію для населення потрібно поступово підвищувати до рівня, який відображає її вартість», - зазначила Ганна Бьерде.

Також вона зазначила, що ціна на електроенергію для житлового сектора традиційно субсидується за рахунок цін для комерційних і промислових споживачів.

«А останнє рішення по тарифам може спричинити збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енерговитратних галузей України», - додала представниця Світового банку.

Нагадаємо, що на засіданні 11 серпня Кабмін знизив тариф на електроенергію для населення з місячним обсягом споживання до 250 кВт-год до 1,44 грн-кВт-год з 1 жовтня 2021 року. Тарифи будуть діяти весь опалювальний сезон - до 1 травня 2022 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X