У світі з'явиться новий золотодобувний гігант

24 вересня 2018, 12:07

Канадська золотодобувна компанія Barrick Gold оголосила про покупку зареєстрованої в Лондоні Randgold Resources.

Про це йдеться в спільному заяві компаній, пишуть Ведомости.

Вартість операції складе трохи більше $6 млрд. У результаті злиття двох компаній з'явиться найбільша в світі золотодобувна компанія за собівартістю виробництва золота.

Відео дня

Капіталізація об'єднаної компанії складе близько $18,3 млрд. Вона продовжить працювати під брендом Barrick Gold.

Акціонери Randgold в ході операції отримають по 6,128 акції нової компанії за кожну належну їм акцію Randgold. Таке рішення було прийнято з урахуванням середньозважених котирувань акцій Barrick на Нью-Йоркській фондовій біржі і депозитарних розписок Randgold на біржі NASDAQ за 20 останніх торгових сесій (по 21 вересня включно).

Після операції акціонери Barrick матимуть у власності 66,6% акцій нової компанії, акціонери Randgold - 33,4%. Рада директорів об'єднаної компанії очолить голова ради директорів Barrick Джон Торнтон, пост гендиректора займе Марк Брістоу, що займає аналогічну посаду в Randgold.


Barrick Gold є найбільшою у світі золотодобувної компанією за обсягом виробництва. У 2017 році Barrick Gold виробила 5,3 млн унцій золота.

Randgold входить в ТОП-20 золотодобувних компаній за обсягом виробництва. У минулому році компанія виробила 1,3 млн унцій золота.


Як пише агентство Reuters, минулий фінансовий рік був складним для обох компаній - Barrick і Randgold втратили у звітному періоді близько третини ринкової капіталізації кожна.

Акції Barrick дешевшають через критику довгострокової стратегії компанії, капіталізація Randgold знижується через операційні проблеми, у тому числі через страйк на одному з найбільших копалень компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X