У світі формується «тіньовий флот» для перевезення нафти в інтересах Росії — Bloomberg

23 жовтня, 05:45
Нафтовий танкер, ілюстративне фото (Фото:Vesselfinder)

Нафтовий танкер, ілюстративне фото (Фото:Vesselfinder)

У світі формується «тіньовий флот» із танкерів для перевезення нафти в інтересах Росії. Для підтримки перевезення Росією 4 млн барелів на день на Далекий Схід закуплені ще 240 суден.

Про це пише Bloomberg.

Головний виконавчий директор компанії Maersk Tankers в Копенгагені, яка управляє флотом зі 170 кораблів, Крістіан Інгерслев сказав, що «якщо ви подивитесь на те, скільки кораблів було продано за останні шість місяців невідомим покупцям, то стане зрозуміло, що створюється флот для того, щоб перевозити ці вантажі».

Відео дня

За оцінками суднобудівного брокера Braemar, для підтримки перевезення Росією чотирьох мільйонів барелів на день на Далекий Схід закуплені ще 240 суден — 102 Афрамаксів, 58 Суецмаксів і 80 дуже великих нафтових танкерів. Ще минулого року вони перевозили іранську і венесуельську нафту.

Ануп Сінгх, керівник відділу досліджень танкерів Braemar, сказав, що наразі різко зросла торгівля танкерами, що здійснюється невідомими суб'єктами в Дубаю, Гонконзі, Сінгапурі і на Кіпрі. Багато з них є старими суднами і потраплять до тіньового флоту, причому деякі танкери також постачає російський судновласник ПАТ Совкомфлот.

Також Bloomberg прогнозує сплеск перевантажень з судна на судно. Це пов’язано як із санкційним ризиком обробки експорту безпосередньо з російських портів, так і з необхідністю перевантажувати невеликі вантажі на більші танкери для далеких рейсів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X