У США збанкрутував великий конкурент Walmart і Amazon

16 жовтня 2018, 09:50

Американський рітейлер Sears Holdings Corp., який був лідером американського роздрібного ринку протягом багатьох десятиліть, але не зумів в останні роки пристосуватися до змін у галузі, оголосив себе банкрутом.

У понеділок, 16 жовтня, компанія, яка мала виплатити в цей день за боргом $134 млн, звернулася до суду за захистом від кредиторів відповідно до глави 11 Кодексу про банкрутство США, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Загальний борг Sears, згідно з наданими суду документами, перевищує $10 млрд.

Найбільшим акціонером Sears, що має 125-річну історію, є засновник хедж-фонду ESL Investments Едвард Лемперт, який роками вливав в компанію власні кошти, щоб утримати її на плаву.

У той час як деякі банки і інвестори говорять про можливість повної ліквідації Sears, Лемперт сподівається, що ритейлер зможе уникнути цієї долі, реструктуризувавши операції "навколо менш великої платформи".

"Глава 11 Кодексу про банкрутство дасть Sear простір для маневру для зміцнення балансу, що дозволить компанії прискорити стратегічну трансформацію, оптимізувати операційну модель і повернутися на прибутковий рівень", - заявив Лемперт.

Sears отримає від кредиторів близько $300 млн в межах угоди, яка дозволить компанії зберегти сотні магазинів.

Угода передбачає, що рітейлер закриє 142 збиткових магазина до кінця поточного року, і вже найближчим часом розпочнеться реалізація його майна. Раніше компанія вже оголосила про плани закриття 46 магазинів до кінця наступного місяця.

Наразі ритейлер управляє близько 700 магазинами Sears і Kmart, кількість її працівників нараховує близько 70 тис. осіб.

Ламперт може надати компанії ще $300 млн з коштів фонду ESL, якщо такий крок схвалить суд. Хедж-фонд також розглядає можливість викупу "суттєвої частки" магазинів Sears.

Ламперт покинув пост головного виконавчого директора Sears, проте залишається головою її ради директорів, йдеться в прес-релізі компанії.


Компанія, заснована Річардом Сірсом і Алвой Робаком під найменуванням Sears, Roebuck & Co. в 1893 році, колись була найбільшим рітейлером США. Однією з перших вона почала доставляти поштою товари, замовлені споживачами за спеціальними каталогами.

Проте Sears не змогла конкурувати з такими компаніями, як Walmart і Costco, що пропонують покупцям більш низькі ціни, а також з онлайн-ритейлерами, включно з Amazon.com.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X