Через неї відмили $700 млн. У США заарештували росіянина, що заснував криптобіржу Bitzlato

19 січня, 13:02
Bitzlato маскувала доходи від нелегальних азартних ігор і наркоторгівлі на суму понад $700 млн та обробляла незаконні кошти (Фото:happycoin.club)

Bitzlato маскувала доходи від нелегальних азартних ігор і наркоторгівлі на суму понад $700 млн та обробляла незаконні кошти (Фото:happycoin.club)

У США заарештували засновника зареєстрованої в Гонконзі криптовалютної біржі Bitzlato росіянина Анатолія Легкодимова. Його підозрюють у створенні схеми для відмивання $700 млн через криптовалюту.

Як повідомляє Bloomberg, Легкодимова звинуватили у відмиванні грошей через криптовалютну біржу, яка, ймовірно, маскувала доходи від нелегальних азартних ігор і наркоторгівлі на суму понад $700 млн та обробляла незаконні кошти, в тому числі мільйони доларів, отримані від програм-вимагачів.

Відео дня

За даними міністерства юстиції США, Bitzlato була «критично важливим фінансовим ресурсом» для російського даркнет-маркетплейса Hydra, що торгує нелегальними товарами та послугами.

Покупці Hydra, стверджують у відомстві, фінансували незаконні покупки — наркотики, викрадену фінансову інформацію та хакерські послуги — з рахунків, розміщених на Bitzlato, а продавці цих незаконних товарів і послуг на Hydra надсилали нелегальні доходи на рахунки в Bitzlato.

Дозволяючи користувачам відкривати рахунки з мінімальною інформацією, Bitzlato «став безпечним притулком для злочинців», — заявив на конференції американський прокурор Бреон Пірс, який веде цю справу.

Реклама Bitzlato, розміщена на російськомовних сайтах, свідчить про те, що користувачі могли відкривати рахунки на біржі без паспорта або фотографії, використовуючи лише адресу електронної пошти. Біржа також дозволяла купувати криптовалюту за готівку.

За даними компанії Chainalysis, яка спеціалізується на відстеженні криптовалютних транзакцій, з 2019 року Bitzlato сприяла відмиванню криптовалютних грошей на суму близько $1 млрд.

Редактор: Марія Ївженко
Показати ще новини
Радіо NV
X