У США вирішили перевірити правдивість заяви Маска про повний викуп Tesla

9 серпня 2018, 16:44

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США має намір з'ясувати, наскільки правдивою була заява глави Tesla Ілона Маска щодо його планів викупити компанію і наявності відповідного фінансування для цього.

Про це пише газета The Wall Street Journal з посиланням на обізнані джерела, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Регулятор хоче знати, чи були у Маска фактичні підстави для подібних заяв, а також зрозуміти, чому настільки важлива інформація була поширена їм через Twitter.

Відео дня

У минулий вівторок, 7 серпня, Маск написав у своєму мікроблозі в Twitter, що збирається викупити Tesla за ціною $420 за акцію, відзначивши, що "фінансування забезпечене".

Виходячи з цієї ціни, капіталізація Tesla складе $72 млрд, і викуп компанії за допомогою позикових коштів (leveraged buyout, LBO) стане рекордною за обсягом подібною угодою.

Запит, що надійшов Tesla від SEC, дозволяє припустити, що стосовно компанії може бути розпочато розслідування, якщо регулятор запідозрить Маска у спробі ввести інвесторів в оману.

Відповідно до законодавства США, компанії і їх топ-менеджери не мають права давати недостовірну інформацію щодо значущих корпоративних подій.

Маску також загрожують проблеми, якщо регулятори з'ясують, що ці заяви були зроблені їм з метою підштовхнути до зростання ціну акцій Tesla.

Акції Tesla злетіли в ціні на 11%, до $379,57 за підсумками торгів 7 серпня, а 8 серпня їх вартість опустилася на 2,4%, до $370,34.

Незадовго до закриття торгів 7 серпня на сайті Tesla був опублікований текст звернення Маска до співробітників компанії з підтвердженням його наміри зробити Tesla приватною. При цьому Маск зазначив, що ще не прийняв остаточного рішення щодо викупу акцій.

За його словами, перехід Tesla в приватні руки дозволить уникнути "диких коливань ціни акцій, що є ключовим чинником відволікання для всіх, хто працює в компанії", а також "зведе нанівець" стимули для гри на зниження вартості акцій.

Відповідно до планів Маска, Tesla створить спеціальний фонд, який дозволить нинішнім інвесторам зберегти за собою акції компанії. Цей незвичайний маневр дозволить акціонерам купувати і продавати папери компанії кожні шість місяців, говориться про його зверненні до співробітників.

Неясно, яким чином, буде працювати такий фонд. Невідомо також, з якими наслідками зіткнеться Tesla з точки зору податків, пише WSJ, відзначаючи, що зазвичай компанії прописують деталі таких складних операцій в вичерпних документах, а не в Twitter.

Показати ще новини
Радіо NV
X