У США пояснили, чим Північний потік-2 небезпечний для Європи

25 серпня 2016, 16:27
Віце-президент США Джо Байден назвав угоду Газпрому з енергетичними компаніями Євросоюзу (BASF/Wintershall, ENGIE, Uniper, OMV, Shell) "поганою угодою" для Європи в цілому

Про це він заявив 25 липня в Стокгольмі, повідомляє РБК.

"Жодна з країн не повинна використовувати енергію в якості зброї. Північний потік-2 – це погана угода для Європи", – сказав віце-президент.

Відео дня

За його словами, Європі необхідно диверсифікувати енергетичний ринок. Крім того, проект може дестабілізувати Україну.

Нагадаємо, що в травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і Східну Європу.

А на початку серпня цього року уповноважений представник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016- го антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може привести до суттєвого обмеження конкуренції. Але пізніше Газпром і п'ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства по Північному потоку-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X