У Росії затримали фігуранта справи про постачання турбін Siemens до окупованого Криму

14 липня 2017, 09:31
Генеральний директор компанії Силові машини Роман Філіппов затриманий в Петербурзі співробітниками Федеральної служби безпеки на тлі скандалу з поставками газових турбін Siemens до окупованого Росією Криму

Приводом для інтересу правоохоронних органів до топ-менеджеру стала підозра в розголошенні держтаємниці. Про це повідомляють джерела видання Фонтанка.

В Управлінні ФСБ по Петербургу і Ленобласті заявили, що 13 липня коментарів з даного питання не буде. Прес-служба Силових машин також не відповіла на запит видання.

Відео дня

Інформація про затримання Романа Філіппова надійшла на тлі скандалу навколо постачання турбін марки Siemens в окупований Крим, що знаходиться під європейськими санкціями . Турбіни SGT5-2000E, виробляються петербурзькою компанією Сіменс Технології газових Турбін (СТГТ) - спільним підприємством Siemens і компанії Силові машини.

Німецька і російська компанії у 2011 році підписали угоду про створення спільного підприємства з виробництва та сервісу великих газових турбін. Підприємство має назву Сіменс Технології газових Турбін (СТГТ), 65% в ньому належить Siemens, 35% - Силовим машинам. Розташоване воно в Горелово, на вулиці Сіменса. Найбільш затребуваною продукцією є турбіни SGT5-2000E і SGT5-4000F.

Раніше СТГТ разом з компанією Технопромекспорт (ТПЕ) стала відповідачем за позовом Siemens, він був поданий 10 липня. При цьому всі претензії німецька компанія адресувала саме Техпромекспорт, СТГТ залучили як сторону, задіяну у раніше укладеному контракті.

Раніше агентство Reuters з посиланням відразу на три обізнані джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

Компанія Siemens заявила, що її турбіни не могли потрапити в Крим.

У свою чергу, російська держкомпанія Технопромекспорт, яка будує електростанції в Криму, заявила, що купила обладнання на вторинному ринку, але відмовилася розкрити виробника.

Крім того, офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Берлін відстежує події навколо можливої поставки турбін німецького концерну Siemens в анексований Крим в обхід санкцій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X