В Росії через санкції та Україну впав експорт горілки

16 лютого 2016, 10:17
1250
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2015 році експорт російських лікеро-горілчаних виробів і горілки знизився більше ніж на 40%

У 2015 році експорт російських лікеро-горілчаних виробів і горілки виявився провальним – він знизився більш ніж на 40%, повідомляє Коммерсантъ з посиланням на надані учасниками ринку дані митної статистики

Як уточнюється, це сталося через те, що впали обсяги поставок в Україну, на Заході в умовах санкцій закупівельники стали насторожено ставитися до продукції з Росії.

Згідно з даними митної статистики, яку Ъ надали кілька учасників ринку, у 2015 році з Росії за кордон було продано горілки на суму $111,9 млн. Це на 40,2% менше, ніж у 2014 році ($187,1 млн).

У 2015 році обсяг експорту російської горілки в Україну знизився в три рази - до $3,87 млн. Для порівняння у 2013 році російських ЛГВ було завезено в країну на суму $38,6 млн, а у 2014 році - вже на $12,2 млн.

Як повідомляє газета, за підсумками 2015-го найбільшим імпортером російської горілки стала Великобританія.

Як зазначили в холдингу Roust, зростання обсягів поставки лікеро-горілчаних виробів зафіксовано в Німеччині, США, Польщі, Франції і Канаді.

Директор Центру досліджень федерального і регіонального ринків алкоголю Вадим Дробиз каже, що таке різке зниження експорту зумовлено політичними чинниками.

"Через події в Україні і в Сирії ставлення до Росії на Заході зіпсувалося, що може бути головною причиною зниження продажів російської горілки", - заявив він.

Нагадаємо, що у відповідь на вступ України в зону вільної торгівлі з Євросоюзом з 1 січня Москва ввела продуктове ембарго.

Україна також запровадила ембарго. Було заборонено ввезення м'яса, риби, деяких кондитерських виробів, шоколаду, продуктів дитячого харчування, а також цигарок з фільтром, пива і горілки.

Обмеження діють до 5 серпня 2016 року.

У свою чергу, Росія ввела заборону на ввезення продуктів з країн, що підтримують антиросійські санкції. Заборона поширюється на США, Канаду, Австралію, частина держав Євросоюзу, Норвегії, Албанії, Чорногорії, Ісландію, Ліхтенштейн і Україну (щодо останньої вступ заборони в силу зав'язано на виконання Києвом економічної частини угоди про асоціацію з ЄС).

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
Країни

Вчора, 19:33

article_img
Сербські ЗМІ повідомили про затримання бойовика, який міг готувати замах на Путіна

Головне

Події

Вчора, 19:13

article_img
МОЗ: За тиждень від грипу померли вісім осіб
Наукпоп

Вчора, 20:00

article_img
Готуйте ковчег. Які українські міста потонуть через глобальне потепління
Футбол

Вчора, 13:31

article_img
Клуб української Прем'єр-ліги призначив нового наставника