У Росії незадоволені зупинкою поставок життєво важливого препарату з України - ЗМІ

14 червня 2016, 10:39
Україна перестала експортувати в Росію препарат мезатон, який там вважається життєво важливим

Про це повідомляє газета КоммерсантЪ з посиланням на інформацію з професійної групи анестезіологів в одній із соціальних мереж.

Як повідомляє видання, на початку червня з'явилася інформація, що лікарям російських регіонів не вистачає анестетика.

Відео дня

КоммерсантЪ з'ясував, що така ситуація пов'язана з тим, що українська сторона вимагає підвищити закупівельну ціну. Поки йдуть переговори, Росія закуповує французький аналог препарату.

Адміністрація Дослідного заводу при Харківському державному науковому центрі лікарських засобів, де виробляють мезатон, прокоментувала виданню свою позицію.

"У 2010 році уряд Росії склав перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів, куди увійшов і мезатон. Але з тих пір його закупівельна ціна не змінювалася. У нас немає можливості перереєструвати ціну препарату. Зараз ми просто більше не можемо постачати його за колишньою ціною – це означало б, що ми працюємо собі у збиток", – повідомила представник заводу Наталія Ворона.

Вона також додала, що відмова поставляти препарат в Росію не пов'язана з політичною ситуацією.

"Це не якась політична позиція. Ми хочемо працювати з Росією, але, як і будь-яке комерційне підприємство, хочемо отримати прибуток. А при старих умовах це вже неможливо", – пояснила Ворона.

Лікарі з Росії заявляють, що мезатон доводиться замінювати норадреналіном. За їх словами, український препарат коштує 40 рублів за коробку, а французький – 1,6 тис.

Видання провело опитування реаніматологів, анестезіологів та працівників швидкої допомоги з кількох регіонів, включаючи Москву, які підтвердили, що препарату або немає, або закінчується.

Крім того, директор з розвитку аналітичної компанії RNC Pharma Микола Беспалов заявив, що згідно з базами даних, препарат останній раз завозили в Росію в серпні минулого року. За його словами, прямих аналогів мезатону в країні не виробляють. Разом з тим за цей рік імпорт французького препарату в РФ істотно виріс.

На запит видання щодо роз'яснення ситуації відповіли в Росздоровнагляді, де і підтвердили, що "в даний час на російському ринку спостерігаються перебої з поставками препарату мезатон, який внесений до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів".

За даними відомства, препарат не надходив в обіг в 2016 році.

"Тим не менше на російському ринку є аналогічні препарати, подібні по фармакологічній дії з мезатоном. В даний час нами направлений запит постачальнику про найближчі терміни поставок препарату", – повідомила прес-служба. Там також додали, що причин припинення постачань вони не знають.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X