У Roshen розповіли про новий поворот у суді щодо фабрики в Росії

14 травня 2018, 11:17

Липецька кондитерська фабрика Roshen в арбітражному суді заявила відвід експертам.

Про це повідомила прес-служба української кондитерської корпорації.

Roshen нагадує, що в рамках розгляду справи про визнання незаконним рішення російської податкової служби (МИФНС) по найбільших платниках податків по Липецької області за результатами перевірки Липецької кондитерської фабрики Рошен за 2010-2012 роки, визначенням Арбітражного суду Липецької області була призначена судова експертиза, проведення якої було доручено експертам, запропонованим податковим органом.

Відео дня

При цьому, російське законодавство передбачає виключення впливу на експертів: експерт не має права вступати в особисті контакти з учасниками процесу, повідомляти будь-кому про результати судової експертизи, за винятком органу або особи, що її призначили.

"Однак МІФПС і експерт Товариства професійних експертів та оцінювачів Р.В. Шедловский знехтували цими правилами: держподатінспектор А.І. Котюк домовлявся з експертом Р.В. Шедловским про зустріч в податковій інспекції з метою "підчищення результатів". Подібні недобросовісні дії спрямовані не тільки проти платника податків, а й проти правосуддя", - підкреслили в Roshen.

Виходячи з цього Липецька фабрика заявила відвід експертам. В даний час з метою додаткового підтвердження зазначених обставин суд розглядає клопотання платника податків. Здійснено допит керівника податкового органу Д.Є. Свиридова, а також фахівця УВС по Липецької області. Держподатінспектор Котюк О.І. в суд двічі не з'явився.

"Корпорація Рошен продовжить відстоювання своїх прав усіма законними способами в рамках чинного законодавства", - зазначили в компанії.

Зазначимо, що в січні 2017 року корпорація Roshen з економічних і політичних причин закрила фабрику в російському Липецьку.

1 квітня на фабриці було повністю зупинено все виробництво, технологічні лінії законсервовані, а в травні планувалося законсервувати системи холодо- і теплопостачання.

28 квітня Roshen заявила про арешт майна Липецької кондитерської фабрики Roshen загальною вартістю 2 млрд рублів. А в червні корпорація Roshen завершила процес консервації Липецької кондитерської фабрики.

Крім того, Roshen заявляла, що Федеральна податкова служба Росії необгрунтовано намагається стягнути з торгового дому Roshen більш 150 млн рублів додаткових податків.

У січні цього року президент і міноритарний акціонер корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський розповів в інтерв'ю НВ, що "якщо хтось в Росії думає заволодіти Липецької фабрикою, то їм дістанеться тільки шматок іржавого металу".


Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Після вступу на посаду глави держави він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" в січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації в траст.

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen. Він передав свою 85%-ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд Кондітерінвест, ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Показати ще новини
Радіо НВ
X