Угода «за рубль». Renault знайшла нових власників для російських активів

27 квітня, 11:11
Завод Renault у Москві передадуть місту (Фото:REUTERS/Eric Gaillard)

Завод Renault у Москві передадуть місту (Фото:REUTERS/Eric Gaillard)

Французький автовиробник Renault передає частки у своїх російських активах — АвтоВАЗі та московському заводі Рено Росія. За словами російських чиновників, це буде угода «за рубль».

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Французький автоконцерн Renault передасть свою 68% частку в АвтоВАЗі на користь НАМІ (Науковий автомоторний інститут), а частку в московському автозаводі ЗАТ Рено Росія - на користь міста Москви.

Відео дня

Про це заявив глава Мінпромторгу РФ Денис Мантуров, передає Інтерфакс.

НАМИ отримає частку в АвтоВАЗ опціоном на викуп протягом наступних 5-6 років.

« Renault через дефіцит коштів на підтримку працездатності або діяльності своїх підрозділів у Росії, приймає рішення передати акції АвтоВАЗу та Автофрамосу ( Московський автозавод ЗАТ Рено Росія - ред). Автофрамос - Москві, як суб'єкту. А щодо АвтоВАЗу, то, швидше за все, це буде НАМІ, наш профільний інститут, який візьме на себе ці акції з можливим поверненням у випадку, якщо колеги ухвалять рішення повернутися», — заявив російський чиновник.

Також він додав, що передача частки в АвтоВАЗі французький концерн. « буде, умовно, угода „за рубль“».

Обговорень участі китайських та корейських компаній у капіталі АвтоВАЗу не велося, додав російський міністр.

Водночас він зазначив, що російська влада не має планів купувати або тим більше, націоналізувати активи автовиробників.

Але якщо у компанії немає сьогодні можливості забезпечувати постачання компонентів, ми не можемо нескінченно перебувати в очікуванні. Ми будемо змушені знайти альтернативу», - заявив російський міністр.

Він додав, що це стосуватиметься всіх автовиробників, «які будуть тягнути з рішенням».

" Ми виходимо з того, що основні платформи збережуться, якщо Renault врешті-решт збереже свою поточну позицію, але ми поміняємо логістику і постачальників компонентів, насамперед, на російських", - зазначив російський міністр.

Він зазначив, що московський майданчик Renault консервувати не планується, а на потужностях ЗАТ Рено Росія будуть випускатися інші автомобілі.

Нагадаємо, що 23 березня Renault оголосив про зупинення діяльності заводу компанії в Москві. 30 березня стало відомо, що Renault вивчає можливість зміни власника АвтоВАЗу . Компанія не може передати акції свого російського підприємства Ростеху через санкції.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X