Регулятор запропонував скасування податку на мобільний роумінг

28 листопада 2017, 09:30
Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) розробила законопроект, який передбачає внесення послуг міжнародного зв'язку та роумінгу у список операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою

Про це повідомляє liga.net.

"Втрати галузі телекомунікацій, пов'язані з дискримінаційним оподаткуванням експорту телеком-послуг, становили у 2016 році 440 млн грн і орієнтовно 460 млн грн у 2017-му році. Така ситуація не відповідає вимогам міжнародного та національного права", - відзначили у мобильному операторі lifecell.

Відео дня

Крім того, у мобільному операторі Vodafone заявили, що обнулення ставок дасть можливість інвестувати більше коштів у 3G і 4G.

За словами глави НКРЗІ Олександра Животовского, скасування ПДВ прямо не вплине на вартість роумінгу, а мобільні оператори, як і раніше, будуть встановлювати ціни на свій розсуд.

Він також додав, що ціна на роумінг залежить від багатьох різних факторів, починаючи від ставок інтерконекту та закінчуючи угодами за ставками між країнами.

Крім того, він упевнений, що нульова ставка ПДВ - це тільки початок шляху для досягнення скасування роумінгу України з ЄС, яку обіцяв президент.

Передбачається, що прийняття законопроекту добре позначиться і на бізнесі, і, можливо, на простих споживачах. При цьому передбачається, що Держскарбниця ризикує втратити від скасування ПДВ кругленьку суму.

Нагадаємо, раніше у Єврокомісії заявляли, що скасування плати за роумінг між Україною та Євросоюзом залежить від мобільних операторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X