У Раді задумалися про націоналізацію російських банків і компаній

10 травня 2018, 14:44

У Верховній Раді (ВР) зареєстрували законопроект, що вносить зміни у закон Про санкції, яким пропонується націоналізувати майно російських державних компаній і банків.

Про це йдеться у законопроекті №8340, який вніс до ВР народний депутат Роман Зварич.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "держава повинна відповідним чином реагувати на дії осіб, що здійснюють терористичну діяльність, що створюють загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України".

Відео дня

Серед заходів, які пропонується застосовувати у вигляді санкцій проти Росії, зокрема, припинення діяльності російських компаній на території України та їх передача у державну власність.

"На законодавчому рівні введення саме таких секторальних санкцій не врегульовано", - заявляють автори закону.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанка і ВТБ, БМ Банку ( "внучка" ВТБ), Промінвестбанку ( "дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

У цьому списку також був львівський VS банк, але у грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України. У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X