У Раді хочуть ліквідувати магістральні газопроводи України. Наглядову раду передадуть у спадок

23 вересня, 19:01
Депутати хочуть ліквідувати Магістральні газопроводи України (Фото:facebook.com/tsoua2020)

Депутати хочуть ліквідувати Магістральні газопроводи України (Фото:facebook.com/tsoua2020)

У Верховній Раді з’явився законопроєкт щодо ліквідації АТ Магістральні газопроводи України.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №8068 про ліквідацію АТ «Магістральні газопроводи України» за допомогою його приєднання до Оператора ГТС України.

Про це йдеться у картці законопроекту на сайті парламенту.

Відео дня

« Законопроект розроблено з метою правової регламентації одноразової спеціальної процедури приєднання АТ Магістральні газопроводи України до ТОВ Оператор ГТС України та спрямований на усунення складної дворівневої системи управління підприємствами газотранспортної системи України», — йдеться у записці пояснення до документа.

З документа випливає, що процедура приєднання передбачає припинення діяльності МДУ з передачею всього майна, прав та обов'язків Оператору ГТС України.

За наслідками процедури приєднання право власності на 100% частку у статутному капіталі Оператора ГТС України переходить до держави.

Відповідно до законопроекту, в ході процедури приєднання до статуту Оператора ГТС України вносяться зміни щодо створення органів товариства в особі загальних зборів учасників, наглядової ради та правління, їх компетенції, а також інші зміни, необхідні для забезпечення належного функціонування оператора.

Доповнено. 19:00. У шостому пункті пояснювальної записки до законопроєкту йдеться, що після завершення приєднання, у компанії Оператор ГТС України діятиме наглядова рада у кількості та у складі членів наглядової ради АТ МГУ. Наглядова рада працюватиме у складі, дійсному на дату завершення приєднання.

На початку тижня стало відомо, що компанія «Магістральні газопроводи України» рішенням від 16 вересня припинила повноваження генерального директора Оператор ГТС України Сергія Макогона.

Як заявив сам Макогон, про звільнення з посади він дізнався у відрядженні.

Пізніше стало відомо, Павла Юзефа Станчака внесено до держреєстру юросіб як нового директора Оператора ГТС України.

При створенні магістральних газопроводів України передбачалося, що ця компанія стане оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК Нафтогаз України було створено Оператора ГТС України, якому і було передано функції Укртрансгазу з управління ГТС.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X