У комітеті ВР розробили новий механізм боротьби з автомобілями на єврономерах - Продан

18 червня 2018, 08:10

Профільний комітет з податкової та митної політики розробив законопроект, який має поставити крапку з незаконним перебуванням автомобілів з іноземною реєстрацією на території України.

Про це заявив голова Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослав Продан в ефірі Радіо НВ.

За його словами, комітет буде виносити напрацьований законопроект у сесійну залу уже на цьому тижні.

Відео дня

Продан зазначив, що основні аспекти законопроекту полягають у наданні повноважень контролюючим органам вживати заходи щодо автомобілів на еврономерах, також запропонований механізм піднімає питання як бути з транспортними засобами, які перебувають в Україні, а також, як у подальшому запобігати ввезенню автомобілів з іноземною реєстрацією з порушенням відповідних термінів.

Крім того, голова ДФС додав, що станом на 15 червня 2018 року на митній території України у режимі тимчасово ввезення і вивезення, в також транзиту перебуває близько 565 тис. транспортних засобів, з яких 20 тис. автомобілів з порушенням терміну перебування.

Нагадаємо, що ще у травні минулого року прем'єр міністр Володимир Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, які стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старших за 2010 рік випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що вартість розмитнення авто на єврономерах становитиме від €1 тис.

Пізніше вона зазначила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

У середині листопада в Кабміні заявили про наміри зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

На початку грудня минулого року Державна фіскальна служба повідомила, що стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів.

На початку травня 2018 року Южаніна назвала перешкоду для легалізації автомобілів на єврономерах.

На початку червня у ДФС назвали країну-лідера, з якої українці переганяють автомобілі на єврономерах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X